Börsiülevaade: USA aktsiaturu ülessööst tõukab Tallinnat vaid kergelt

06. aprill 2001, 09:41

Tallinna börsil noteeritud liideraktsiad võiks täna ehk mõnevõrra kosumist näidata, kuid mitte eriti oluliselt.

Kolmapäeval mõõdukalt kasvanud kauplemise aktiivsus jäi Tallinna börsile püsima ka eilseks päevaks. Õigemini oleks isegi öelda, et kauplemise aktiivsus ja käibenumbrid olid võrreldes üleeilsega konstantsed.

Enim kaubeldud oli Hansapanga <GR#EE.HP>aktsia, mis 6,3 mln kroonise käibe najal tegi veidi oma kolmapäevasest kaotusest tagasi, sulgudes 131,89 kroonil ehk 0,9% plussis.

Eilne uudis selle kohta, et Leedu Hansa-bankas on riigi maksupolitsei sõnul rahapesuga seotud võib peaasjalikult olla tingitud Hansapanga ja Leedu Hoiupanga erastamistehingust. Igatahes investoreid jättis see külmaks.

Kuna Hansapank oli ainuke, kes antud erastamisprotsessis pakkumise tegi tundub mulle, et siiani on olnud paremad kaardid Hansapanga käes. Seda vaatamata sellele, et Leedu kõrgemad institutsioonid on tõstatunud üles probleeme Leedu pangandusturu kontsentratsiooni osas, juhul kui Rootsi SEB ja Swedbank millalgi ühinema peaks.

Aktiivsemalt kaubeldud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>aktsia püsis kõigi aegade madalaimate tasemete juures, kuhu ta kolmapäeval oli kukkunud. Arvestades sellega, et maailma aktsiaturgude liikumised tulevad meieni viivitusega võiks telekomisektori aktsia täna mõnevõrra tugevneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing