Baltika ründab enim Ida-Euroopat

09. aprill 2001, 16:14

Baltika on asetanud rõhu Ida-Euroopas müügi arendamisele seetõttu, et seni on seal nõudlus Lääneriikidest suurem, ütles Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder.

<pilt#MeelisMilder.jpg#Baltika Grupi juhatuse esimees Meelis Milder#150#230#0>

Rahvusvahelised suurte kaubanduskettide liikumine on Milderi sõnul nendele turgudele aeglasem, sest need on muutustega oma senisel sissetöötatul turgudel hõivatud, samuti kardetakse uute turgudega seotud suuremaid riske.

?Osa suuri müügikette on pidanud näiteks ka Prahas oma esindusi sulgema, sest neil on olnud vähe paindlikkust teistsuguste ostjate nõudmiste suhtes,? rääkis Milder.

Baltika plaanib käesoleval aastal suurendada enda toodangut müüvate kaupluste arvu 34lt 52le, eelmisel aastal kasvas müügipindade arv kaks korda. Esimest korda avati mullu esinduspoed Poolas (6 poodi), Venemaal (3) ja Ukrainas (1). Tänavu märtsis avas Baltika kaks uut poodi Leedus.

Midleri sõnul on Baltika katsetanud müügiedu ka konkurentsitihedamates piirkondades USAs ja Rootsis, kusjuures USAs müüdi mullu toodangut esmakordselt ja saavutati ligi 2 miljoni kroonine käive.

Eelmisel suvel kinnitatud kahe aasta strateegilisteks eesmärkideks on Baltika seadnud veel ka läbimüügitulu suurendamist müügipinna ühiku kohta, varude all kinni oleva rahahulga vähendamist ning kokkuvõttes ettevõtte kasumi kahekordistamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing