Läänemaa hakkab tuuleenergiat tootma

09. aprill 2001, 08:38

Peatselt püstitatakse Läänemaal mere äärde maakonna kaks esimest tuuleenergiageneraatorit, kirjutab Lääne Elu.

'Siin on kõvasti looduslikku energiapotentsiaali. Narva asemel võiks elektrit müüa hoopis Läänemaa,' ütles taastuvenergeetika ekspert Valdur Tiit firmast Renewable Energy Group AS (ingl. k-taastuva energia grupp) - REG.

Eestis on tuulegeneraatoreid püstitatud vaid saartel.

'Eesti on looduslikult heas kohas, paremas kui Poola,' ütles REG direktor Lars Mach. Saksamaal tuuleenergeetikaga kuus aastat tegelnud Mach juhtis Poolas hiljuti 12 MW tuulefarmi püstitamist.

Eelmisel teisipäeval tutvustas Eestis registreeritud ning Taani ja Saksa oskusteabel rajanev REG Lääne maavalitsuses oma plaane.

Kõigepealt tahab firma püstitada kaks tuulegeneraatorit - ühe 250-, teise 900kilovatise võimsusega. Nende abil uuritaks, kuidas Läänemaa tuuleenergia tootmiseks sobib ning kuidas kohalikud elanikud ja ettevõtjad sellise energia vastu võtavad. Soodsate tulemuste korral võtab REG ette terve tuulefarmi ehituse.

REG plaanib projekti rahvale laiemalt tutvustada ning seda ka jagada. 'Kohalikele on osavõtt projektist võimalik ja isegi väga vajalik. Tuulefarmi haldamiseks loodavas firmas pakume kõigile osalust. Kindlasti teeme ka Fortumiga koostööd,' rääkis Tiit.

Kahe proovigeneraatori ehitust tahaks firma alustada juba tänavu - nii kiiresti kui vajalikud paberid korda saadakse, sõnas Tiit. Tuulikute võimalikke asukohti täpsustatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing