Edukamad ELi kandidaadid peavad Tallinnas nõu

09. aprill 2001, 10:29

Tallinnas on käimas 6 Euroopa Liidu edukama kandidaatriigi ehk nn Luksemburgi grupi pealäbirääkijate kohtumine, arutamaks liitumiskõneluste kulgu ja kooskõlastamaks seisukohti ELi tippkohtumiseks.

Eesti ELi delegatsiooni tegevjuhi Alar Streimanni sõnul on 6 riigi koostöö väga oluline, et saavutada võimalikult head liitumistingimused.

'Ühest küljest on kõik riigid erinevad ja omavahel konkurendid, kuid teisalt on meil palju ühishuvisid ning elu on näidanud, et koostöö on kõige parem viis neid kaitsta,' ütles Streimann.

'Nüüd, kus kõnelustel on jõutud probleemide sisulise lahendamise faasi, on oluline pidevalt vahetada kogemusi ja leida uusi võimalusi koostööks, sest raskem periood seisab alles ees,' ütles Streimann kohtumise eel.

Kõne all on ka probleemid üksikutes valdkondades, nagu näiteks isikute vaba liikumine, transport, põllumajandus. Sisulised läbirääkimised nendes küsimustes ELi liikmesriikidega seisavad veel ees. Samuti on kõne all juunikuine Göteborgi tippkohtumine ja sügisene Belgia eesistumisperiood, teatas välisministeerium.

Eesti, Küprose, Poola, Sloveenia, T?ehhi ja Ungari pealäbirääkijad kohtuvad regulaarselt 3-4 korda aastas, et vahetada infot ja kooskõlastada tegevust ELiga ühinemisel. Luksemburgi grupis on ELi kandidaatriigid, mis kutsuti liitumiskõnelustele esimestena ja liitumiskõnelustel kõige kaugemale jõudnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing