Eesti Raudtee erastamisläbirääkimisi jätkab Urmas Kukk

09. aprill 2001, 08:43

Ardo Ojasalu asemel saab riigipoolseks pealäbirääkijaks Eesti Raudtee erastamiskõnelustel Baltic Rail ServiceŽiga teede- ja sideministeeriumi asekantsler Urmas Kukk, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma olen erastamiskõnelustega enda arvates küllaltki kursis, kuigi mitte väga sügavuti,? ütles Kukk eile. ?Sposato ja muude skandaalide kohta tean ainult ajakirjanduse kaudu.?

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson tegi Kukele ettepaneku pealäbirääkijaks hakata reede pärastlõunal, kui ta oli rahuldanud oma nõuniku ja Eesti Raudtee nõukogu esimehe Ojasalu lahkumisavalduse.

?Riigiametnikuna pean ma ütlema, et ma ei saa selliseid asju vabatahtlikult valida,? ütles Kukk selle kohta, miks ta pealäbirääkija koha vastu võttis. ?Keegi peab selle töö ära tegema.?

Talvel läbirääkimistel Edelaraudtee uute omanikega tuntuks saanud Kuke sõnul ei seadnud Jürgenson talle eesmärgiks kindlasti BRSiga erastamisleping sõlmida. Samuti ei seadnud minister Kukele mingeid tähtaegu läbirääkimiste lõpetamiseks.

Kolmapäeval koguneval EEA nõukogu istungil teeb nõukogu liige Ignar Fjuk ettepaneku kogu praegune erastamiskõnelusi pidav riigipoolne delegatsioon laiali saata ning erastamiskõnelused peatada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing