Pärnumaa päästeteenistus liigub uudse sõidukiga

09. aprill 2001, 08:36

Pärnumaa päästeteenistus soetas rasketel maastikel liikumiseks ATV Polaris Rangeri, sõidukit hakatakse kasutama kustutus- ja päästetöödel, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnumaa päästeteenistuse direktor Jaanus Saar ütles, et sõiduk, millel eestikeelset nime veel polegi, osteti tulekustutustöödel vajaliku konteinersüsteemi projekti raames.

?Saame endale ühtlasi võimsa pumbajaama ja sinna juurde kuuluva varustuse ning tehnika,? rääkis Saar.

Kui varem pidid päästetöötajad käsitsi kilomeetrite kaupa voolikuid vedama, siis nüüd teeb seda uus sõiduk. Sõidukiga on võimalik korraga vedada vähemalt 300 meetrit voolikuliine.

Samuti lubab sõiduk saada õnnetuspiirkonnast senisest kiiremini ülevaate, sest liigelda saab maastikul, kuhu varem pääses vaid jalgsi.

Kuuerattaveoga Polaris Ranger liigub edasi ka siis, kui vesi või muda ulatub üle rataste. Kasti võib panna kuni 350kilogrammise raskuse, järelkäruks sobib tavaline autokäru ja sinna saab paigutada kuni 800kilose raskuse.

Sõiduki eest makstud 200 000 krooni pole Teearu hinnangul palju. ?Nii odavalt õnnestus sõiduriist saada seetõttu, et Eestis on see esimene omataoline.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing