Baltika Läänemere kauplusteketi nimeks võib jääda Baltman

09. aprill 2001, 17:08

Baltika Grupi kiiresti areneva rahvusvahelise kauplusteketi nime peaversioon on juba sissetöötatud Baltman, kuid ettevõtte juhatuse esimehe Meelis Milderi sõnul kaalutakse siiski ka teisi võimalusi.

Baltman võib viidata ainult meestele mõeldud rõivaste müümisele, kuigi ettevõte valmistab ja müüb ka naisterõivaid. Baltika rõivakollektsioonide kaubamärkideks on Evermen Clothing, Baltman, Respect ning CHR Christine Collection.

Lisaks investeeringutemahule jaekaubandusse on ettevõttel eraldi reklaamieelarve, kuhu kuuluvad ka kaubamärgi uutel turgudel sissetöötamise kulud. Kui palju ühes välisriigis ühe uue rõivakollektsiooni tutvustamisele kulutatakse, on Milderi sõnul ärisaladus, kuid suuremate Lääne riikide puhul tuleb arvestada 10 miljoni krooniga kollektsiooni kohta.

740 töötajaga Baltika Grupi käive kasvas eelmisel aastal viiendiku võrra 340,8 miljoni kroonini, kusjuures jaemüügikäive kasvas 2,4 korda. Kasum kasvas võrreldes 1999. aastaga 1,2 miljonilt kroonilt 14,3 miljoni kroonini ehk kaheksa korda. Ettevõte müüs oma toodangut 75,7 % ulatuses ja tegi allhanketöid 23,6% ulatuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing