Vilma avas uue pulbritsehhi

09. aprill 2001, 08:38

Reedel avas Viljandi leivatööstus Vilma ligi viis miljonit krooni maksnud pulbritsehhi ning nüüd on kogu firma tootmine koondunud ühte kompleksi Turu tänaval, kirjutab Sakala.

'Koostöös projekteerija ja ehitajaga oleme saavutanud selle, et uus tsehh vastab kõigile nõuetele,' ütles Vilma tegevdirektor Rein Triisa avamisüritusel.

Triisa sõnul tingis tootmise koondamise vajadus kulusid kokku hoida. Investeering peaks ennast kokkuhoiu arvel tagasi tooma kolme ja poole aastaga.

Ligi 800-ruutmeetrise põrandapinnaga kahekorruseline hoone, mille ehitas üles firma Koger Partnerid, läks maksma 4,7 miljonit krooni. Ehitus finantseeriti kinnisvara müügist saadud omavahenditest. Liisitud T?ehhi sisseseade maksis 1,3 miljonit krooni ja tööle jäeti ka osa vanast sisseseadest.

Uues tsehhis hakkab endise kümne inimese asemel tööle viis. Valmistatakse 11 sorti pannkoogi- ja tordipulbrit, samuti on võimalus teha teenusena pakketöid.

'Praegu toodame ühes vahetuses 55 tonni pulbrit kuus, aga kui turgu oleks, võiksime kolmes vahetuses toota 165 tonni kuus,' ütles Triisa. 'Vilma aastakäive on 37 miljonit krooni, millest pulbritootmine on umbes 10 miljonit.' Tegevdirektori sõnul pärineb tooraine Eestist ning ka toodangu turg on kodumaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing