Kaubandukonverents 2001 vaagib eestlaste konkurentsivõimalusi

10. aprill 2001, 12:58

Nädala pärast toimuv kaubanduskonverents vaatleb Eesti kaubanduse hetkeseisu ning kohalike kaupmeeste ja toiduainetööstuse võimalusi üha suurenevas rahvusvahelises konkurentsis.

'Konverents annab ülevaate Eesti kaubanduses 2000. aastal toimunud kiire arengu põhjustest, turumahust ja turuosade jaotusest,' ütles Eesti Kaupmeeste Liidu tegevdirektor Marika Merilai. 'Samuti esitatakse ülevaade kaubanduse arengutrendidest Euroopa Liidus ning kommenteeritakse naaberriikide kaubanduskontsernide tegevuse laiendamist Baltikumis,' lisas ta.

Merilai sõnul on tänavuse kaubanduskonverentsi märksõnadeks muu hulgas rahvusvahelistumine, liitumine, tihenev konkurents, tarbija eelistused.

Konverents käsitleb Eesti toiduainetööstuse võimalusi välismaiste gigantide vastu ning näitab Eesti turgu globaalse suurtootja silmade kaudu. Samuti esitatakse jaotusvõrkude arenguplaane ning praktikute ja ametnike seisukohti kaubanduse tulevikust Eestis, rääkis Merilai.

Konverentsil esinevad Eesti Kaupmeeste Liidu, SOK, Soome Kaubanduse Keskliidu, KESKO, Procter Gamble ning ETK tippjuhid, samuti Profindexi, Emori ja Prike esindajad.

Kaubanduskonverents 'Teel homsesse - kas oleme valmis?' toimub 18. aprillil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing