Hotellid ja restoranid: tax-free jaoks vajalik üleminekuperiood

Raimo Ülavere 10. aprill 2001, 16:45

Eile toimunud Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu (EHRL) aastakoosolek leidis, et tax free kaubanduse lõpetamine seoses Eesti liitumisega Euroopa Liiduga vähendab oluliselt turistide voogu, mis avaldab omakorda negatiivset mõju turismiga seotud majandussektorile tervikuna.

Liikmed arutasid tax free kaubanduse kadumisega seotud negatiivseid mõjusid turismile ning leidsid, et Eesti peaks taotlema ühinemisel Euroopa Liiduga tax free kaubanduse osas üleminekuperioodi.

Koosolekul märgiti ka, et arvestades turismi olulisust riigi majandusele on enamuses Euroopa Liidu maades kehtestatud mitmesugused maksusoodustused turismisektorile. Eesti turismi konkurentsivõime säilitamiseks on Euroopa Liiduga ühinemisel hädavajalik vastu võtta analoogsed ettevõtluskeskkonda reguleerivad õigusaktid ka Eestis.

EHRL-i liikmeshotellide 2000. aasta netokäive oli 863,3 mln krooni ning majutatavatest turistidest moodustasid 62,4 % soomlased. EHRL-i liikmete osakaal Eesti majutusettevõtete poolt 2000.a müüdud majutusteenustest oli 70%.

Võrreldes 1999.aastaga kasvas teenuste müüd eelmisel aastal 13,3%, aasta jooksul majutati 744,000 külastajat. Oluliseks peetakse riigi investeeringute mahu kasvu Eesti tuvustamsel ka teistel sihtturgudel.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit on 1992. aastal asutatud tööandjate organisatsioon, kuhu täna kuulub 55 ettevõtet üle Eesti. Üldkoosolek valis järgnevaks kolmeks aastaks uue 10 - liikmelise juhatus ning juhatuse esimeheks taas Reval Hotellgrupi juhatuse esimehe Tarmo Sumbergi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing