Eesti ehitajad soovivad konkureerida ELis

10. aprill 2001, 16:57

Eesti ehitusettevõtjad ootavad senisest paremaid konkureerimisvõimalusi Euroopa Liidu raha kasutamisel Eestis ja töövõtjatena väljaspool, tõdeti täna Tallinna ehituskonverentsil.

Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektori Ilmar Linki sõnul läheb Eesti lähenemisel Euroopa Liidule konkurents ehitusettevõtluses järjest tugevamaks ning Eesti firmadel on oht jääda kõrvale tõrjutuks.

?Soovime, et Euroopa fondide raha eest ehitatavate objektide konkurssidel arvestataks rohkem Eesti ettevõtete tausta ja suurust. Senise kogemuse järgi seab Eesti ehitusfirmade rahvusvahelistel konkurssidel konkureerimisel piiri käibe väiksus ja nõutava sarnaste objektide ehitamiskogemuse puudus. Samas aga teevad ka välisfirmade konkursivõitude puhul objektid alltöövõtu korras valmis nagunii kohalikud firmad,? märkis Link.

Nii Ilmar Linki kui ka OÜ Eesti Ehitus peadirektori Egon Matsi sõnul on Eesti firmad saanud rahvusvahelistel konkurssidel osaleda vaid ühistes pakkumistes.

Teine suund, mis Eesti ehitusettevõtjaid Euroopa Liidus suhtes huvitab, on Linki sõnul võimalus täita tellimusi väljaspool Eestit. ?Kuna ehitusturg naabermaadel Soomes ja Rootsis kasvab, siis on Eesti ettevõtjatele koostöövõimalused samuti suurenenud. Seevastu ametiühingute vastuseisu tõttu on Saksamaa ehitusturg meile siiski suletud,? ütles Link.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing