Linn ja ESS jagavad uuesti parkimistulu

Raimo Ülavere 10. aprill 2001, 15:19

Tallinna linn ja turvafirma ESS on jõudnud uuele kokkuleppele, kuidas jagada omavahel parkimistulu, ent kuni lepingut pole alla kirjutatud, ei nõustu linnaametnikud selle kasulikkust kommenteerima.

Praegu maksab turvafirma ESS, kes korraldab Tallinnas tasulist parkimist, linnale miljon krooni kuus kokkukorjatud parkimisraha. Mullu sügisesel riigihankekonkursil parkimise korraldaja leidmiseks oli algtingimus, et firma maksaks linnale 1,8 miljonit kuus.

Linnaametnike väitel korrigeeriti lepingut pärast riigihankekonkurssi ESSile soodsas suunas. Vastavalt Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti ja ESSi vahelistele läbirääkimistele on asutud lepingut uuesti korrigeerima.

Mati Songisepp säästva arengu ja planeerimise ametist ütles, et ta ei tahaks enne allakirjutamist kommenteerida, kas see tuleb linnale soodsam või mitte.

Anonüümsust palunud linnaametniku väitel oli ESSi soov, et 45% parkimisrahast läheks ESSile ja 55% linnale. Lisaks soovib ESS parkimistrahvide sissekasseerimise kaudu saada omale 10% trahvitulust. Tasulise parkimise korraldamisega on Tallinnas võimalik teenida aastas 50 miljonit krooni. Lepingu allakirjutamine sõltub praegu säästva arengu- ja planeerimise ameti juhatajast Toomas Tautsist.

Uudise vahendas Virkko Lepassalu

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing