Tallinna 21. koolist saab Eesti kalleim kool

10. aprill 2001, 08:04

Tallinna 21. koolist saab pärast renoveerimistööde ja juurdeehituse lõppu Eesti moodsaim ja kalleim koolimaja, sest õppehoonete uuendamiseks kuluv 80 miljonit krooni ületab ka mullu avatud Rocca al Mare erakooli maksumuse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Raua tänava kooli lapsed hakkavad 2003. aastast õppima koolimajas, kus on täismõõtmetega spordisaal, 25meetrine bassein, jõusaal ja klaaskatusega siseõu.

Valdavalt arhitektidest koosnev ?ürii tunnistas äsja võitjaks eskiislahenduse, mis näeb ette 1922. aastast pärit põhihoone täieliku rekonstrueerimise ja 1964. aastal valminud võimla ning algkooliosa lammutamise. Abilinnapea Liisa Pakosta juhitud ?ürii valis 16 konkursitöö seast välja ühe kõige kulukama kavandi.

21. kooli direktori Naima Toomingase sõnul on tegu ainuõige otsusega. ?See on esimest korda, kus üks kool tehakse korralikult valmis,? rääkis Toomingas. ?Tegu on projektiga, mis on mõeldud saja aasta peale.?

Eliitkoolina tuntud 21. kool on üks Eesti suuremaid, kus õpib kahes vahetuses 1316 õpilast.

Kalamaja põhikooli direktori Marko Rööpsoni sõnul annaks 80 miljoniga korda teha mitu koolimaja. ?Investeeringute taga on poliitilised otsused,? rääkis Rööpson. ?Tundub, et kord, kes saab raha ja kes mitte, süvendab sotsiaalset ebavõrdsust. Teame hästi, millistes koolides käivad rikkamate vanemate lapsed ja kus vähekindlustatud lapsed.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing