Majandusministeerium: Happesuse norm pole seotud aktsiisipettusega

10. aprill 2001, 14:15

Majandusministeeriumi andmetel ei saa minister Pärnoja nn näpuviga kütuse vedelkütuse kvaliteedinõudeid käsitlevas määruses seostada aktsiisipettusega.

'Kuna happesuse määra ei kehtestatud võimalikku aktsiisipettust tõkestava normina, siis ei ole korrektne käsitleda ka mainitud näpuveast tulenenud tagajärgi maksupettuse kontekstis,' kinnitas ministeeriumi nõunuik Ülo Veldre.

Veldre sõnul ei saa ka seni, kuni ei ole teada, mis ulatuses ja mil moel kütust tegelikult võltsitakse, anda näpuveast tulenenud võimalikule kahjule anda rahaliselt mõõdetavat hinnangut.

Nn näpuvea kehtimise ajal läbiviidud kontrollmõõtmiste tulemuste põhjal võib väita, et enamuses jäi kütuse happesuse näitaja soovitud piiresse (max 0,08 mg KOH/g nagu määrusega pidi kehtestatama, kui ei oleks tehtud näpuviga).

Veldre andmetel on dokumentide järelvaatluse käigus avastatud ka vähemalt üks kontrollaktile lisatud sertifikaat, mis sisaldab näpuveale vastavat st. absurdset happesuse määra. Eksperthinnangu põhjal ei ole võimalik diiselmootoris sellist kütust kasutada.
'Kas tegu on tõepoolest solkkütusega, aga siis oleks selle müüja üheselt teada, või on tegu laest võetud arvuga, peab selgitama põhjalik uurimine, milleks on vaja aega,' kinnitas Veldre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing