Sauga Saetööstus alustas proovitootmist

10. aprill 2001, 08:04

Sauga Saetööstus alustas möödunud nädala lõpus proovitootmist, täismahus tootmine algab aprilli lõpus. Kokku kavatseb firma tänavu toota 40 000 kuupmeetrit saematerjali, kirjutab Postimees.

Sauga Saetööstuse tegevdirektor Alari Roosi ütles, et paari nädalaga häälestatakse kõik liinid. Seejärel algab tootmine esialgu ühes vahetuses, teine vahetus lisandub augustis.

Kokku tahab ettevõte tänavu väheväärtuslikust lehtpuust toota umbes 40 000 m3 saematerjali. Kompleksi täisvõimsus on 80 000 m3 saematerjali. Saugas saetakse siiani Eestis enamasti küttepuuna kasutatud valgeid ning musti leppi. Peale leppade ja haabade saetakse ka kaski.

Kuivatamata saematerjali müüb ettevõte Lõuna-Euroopasse, eelkõige Hispaaniasse, Prantsusmaale, Itaaliasse ja Portugali, aga ka Inglismaale, Belgiasse ning Hollandisse kaubaaluste valmistamiseks. Kuivatatud saematerjal läheb Inglismaale ja Prantsusmaale.

Sauga Saetööstuses töötab praegu 25 inimest, teise vahetuse lisandudes võtab firma juurde veel 16 inimest. Töötajad said esialgse väljaõppe Soomes, edasine koolitus toimub Saugas seadmetarnijate valvsa pilgu all.

Kokku investeerivad omanikud Sauga Saetööstusesse 100 miljonit krooni. Sügisel ehitab saetööstus Saugale ka kuivatikompleksi ja katlamaja, praegu peetakse läbirääkimisi seadmete tarnijatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing