Läti merelaevanduse erastamisel uuel katsel

10. aprill 2001, 10:43

Läti on sel aastal taas eesmärgiks võtnud riigi suuruselt kolmanda ettevõtte Läti merelaevanduse (Lasco) erastamise. Lasco erastamisega on tegeldud juba viis aastat, see on kolmel korral läbi kukkunud ning kukutanud kaks valitsust, kirjutab tänane Financial Times.

Seekord pole kaalul üksi 68% aktsiate erastamine ja hapra koalitsiooni püsimine. Suutmatus Lascot erastada jätab Lätist maine kui riigist, kus juhtkond ei suuda raskeid otsuseid teha ning seda on ELi pürgival Lätil parem vältida.

Erastamise tingimuste järgi peab uus omanik säilitama Lasco nime ning jääma registreerituks Lätis. Samuti peab omanik tagama töökohad ning investeerima laevastiku uuendamisse.

Korruptsioonikahtlused ja skandaalid tehingu ümber on aga seotud nõuetega firmadele, kes võivad pakkumises osaleda. Need näivad opositsiooni sõnul soosivat üht Venemaa suurtest energiahiiglastest, kirjutab leht.

Sedamööda kuidas erastamine venib, kahaneb ka Lasco väärtus. Eelmiste erastamiskatsete ajal on firma aktsiate hinnanguline väärtus kõikunud 0,70?3,20 dollarini, tõotades valitsusele vähemalt 100 miljonit dollarit. Sellist hinda pole aga varasemad pakkujad olnud nõud maksma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing