Robusta kohvi hind langes 30 aasta madalaimale tasemele

11. aprill 2001, 14:37

Robusta kohvi hind langes täna ennelõunal Londonis uuele 30 aasta madalaimale tasemele 564 dollarini tonn. Hinnalangus oli suures osas ette ennustatav, sest surve on kohvi ülepakkumise tõttu suur ning tarbimine näitab kahanemistendentse.

Kohvi hind maailmaturul on surve all olnud juba kaks aastat. Robusta kohvi hind on langenud selle perioodi jooksul 65 protsenti. Arabica kohvi hind liigub viimasel ajal seitsme ja poole aasta madalaimal tasemel.

Kohvitootjate riikide organisatsioon (ACPC) on üritanud viimase poole aasta jooksul ellu viia programmi, mis piiraks kohvitarneid maailmaturule, lootuses selle abil kergitada tooraine hinda. Programmi elluviimine on aga ebaõnnestunud, sest vaesematel riikidel pole selleks piisavalt rahalisi ressursse.

Robusta on madalama kvaliteediga kohv, mida kasutatakse peamiselt lahustuva kohvi valmistamiseks. Robustat kasvatatakse peamiselt Aasia ja Aafrika riikides eesotsas Vietnami, Indoneesia ja Elevandiluurannikuga. Arabica on kvaliteetsema kvaliteediga kohv, mida kasvatatakse peamiselt Ladina-Ameerika riikides eesotsas Brasiilia ja Kolumbiaga.
R

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing