Simpeli kaardiga sai eile neli tundi tasuta lobiseda

11. aprill 2001, 12:09

EMT tehniliste probleemide tõttu said EMT kõnekaardi Simpel kasutajad, kelle kaart oli nullis, eile hommikul kella kümnest kuni poole kolmeni päeval tasuta helistada.

EMT infojuhi Kaja Pino sõnul lülitati eile pärast tehnilise rikke avastamist Simpeli arveldusmehhanism ümber nii, et kõneminuteid ei arvestatud maha mitte kohe kõne toimumise järel, vaid kõned summeeriti. 'Kui süsteem kell 14.21 töökorda sai, arvestati kõnetasu korraga tagantjärele maha,' täpsustas Pino.

Nendelt Simpeli kaardi kasutajatelt, kelle kaart rikke ajal oli nullis, raha võetud kõnede eest tagantjärele sisse ei kasseerita, kinnitas Pino. 'Kuna tegu oli EMT poolse tehnilise veaga, siis on tasuta kõneaeg miinuses olnud kaardi omanikele kingutuseks,' ütles Pino.

Simpeli tootejuht Robert Golubev ei osanud öelda, kui suurt kahju EMT tühja kaardiga peetud kõnede tõttu kandis. 'Kahjude kokkuarvamine võtab aega mitu päeva,' sõnas Golubev ja lisas, et Simpelil on üle 100 000 kliendi.

Teade võimalusest pidada tühja kaardiga tasuta kõnesid levis eile kulutulel. Nii näiteks panid mitmed Tartu kooli õpetajad tähele, et eile keskpäeval avaldasid õpilased ebaloomulikult palju soovi lahkuda tunnist või panid üldse poppi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing