Pärnu linnavalitsus soovib üüri piirmäära säilitada

11. aprill 2001, 08:43

Pärnu linnavalitsus on jõudnud seisukohale, et 1. juulist on veel vara üüri piirmäära kaotada, ja soovib senise piirmäära kehtivusaega pikendada, kirjutab Pärnu Postimees.

Läinud aasta augustis otsustas Pärnu linnavolikogu kehtestada linna territooriumil asuvate eluruumide üüri piirmääraks seitse krooni üldpinna ühe ruutmeetri kohta kuus. Selline piirmäär kehtib selle aasta 30. juunini, kui volikogu vahepeal teisiti ei otsusta, kaob suve keskel üüri piirmäär hoopis.

Järgmisel nädalal toimuval linnavolikogu istungil kavatseb abilinnapea Erni Metsal rahvaesindajateni tuua linnavalitsuse seisukoha, et praeguse üüri piirmäära kehtivusaega tuleks pikendada. Metsali kõne ei tähenda veel piirmäära alles jätmist, selleks peab volikogu enne 30. juunit oma varasemat otsust muutma.

Linnavalitsust sundis üüri piirmäära säilitamisele mõtlema Pärnu tagastatud majade üürnike ühenduse tehtud uuring.

Uuringust selgub, et 1059 tagastatud üürikorteris elab 2600 elanikku. 294 tagastatud majast 73 protsenti on halvas seisukorras, veerand üürnikest on pensionärid.

Volikogu liikmetele laiali jagatud materjalides tunnistab Metsal, et üüri piirmäära kaotamine tooks endaga kaasa sotsiaalseid pingeid ja linnal puuduvad võimalused väljatõstetuile uut elamispinda eraldada. Et üüri arvestamise alused pole võrreldes eelmise suvega muutunud, ei pea Metsal õigeks üüri piirmäära tõsta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing