Euroopa Komisjon soovitab tööjõu vabale liikumisele 7 aastast üleminekuperioodi

11. aprill 2001, 17:22

Euroopa Komisjon soovitas täna ametlikult kehtestada tööjõu vabale liikumisele Euroopa Liidus pärast laienemist kuni seitsmeaastase üleminekuperioodi; sellest teatasid täna Brüsselis Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Günter Verheugen ning tööhõivevolinik Anna Diamantopoulou, kirjutab Vaba Euroopa.

Komisjoni soovitus, mis suure tõenäosusega liikmesriikide poolt suurte muutusteta heaks kiidetakse, soovitab kaheastmelist üleminekuperioodi.

Esimene periood vältaks viis aastat ning kehtiks ühtmoodi kõigi kandidaatide ja praeguste liikemete jaoks. Selle lõppedes on soovijatele ? näiteks Saksamaale ja Austriale ? praktiliselt garanteeritud veel kaheaastane pikendus.

Teoreetiliselt jääb igale liikmesriigile võimalus ühepoolselt üleminekuperioodist loobuda, kuid praktikas on sellise stsenaariumi rakendumine - näiteks Soome ja Eesti vahel ? äärmiselt ebatõenäoline.

Tõenäolisem on, et Euroopa Liit aktsepteerib, et piirangud tööjõu vabale liikumisele tekitavad kandidaatidele niiöelda nõudeõiguse muudes küsimustes ? maamüügipiirangute kehtestamisel Euroopa Liidu kodanikele või põllumajandusabirahade väljakauplemisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing