Peterburi ja Narva-Jõesuu vahel katsetatakse reisilaevaliiklust

11. aprill 2001, 14:05

Peterburi ja Narva-Jõesuu vahel võidakse sisse seada regulaarne reisilaevaliiklus, kui Vene firma vastav idee elujõuliseks osutub, kirjutab Põhjarannik.

Läinud nädalavahetusel tegi Peterburi laevafirma Markatek peadirektor Aleksandr Markov koos Neevalinna turismiettevõtetega Ida-Virumaal viibides ettepaneku, mille kohaselt hakkaks Peterburist väljuv väikelaev regulaarselt Ida-Virumaale Vene turiste tooma. Kava järgi kestaks Vene turistide merereis poolsada inimest mahutaval laeval Eestisse 5-6 tundi, misjärel jätkuks huvireis bussidega.

Ida-Viru asemaavanema Agu Värimäe arvates on Vene pool praegu laevaliini sisseseadmiseks rohkem valmis kui Ida-Virumaa. 'Aga see on väga soodne võimalus: nad ise pakuvad laeva, mida meil pole. Nimetaksin seda kassile hiire suhu jooksmiseks, nüüd peame kassil suu õigel ajal kinni panema,' rääkis Värimäe.

Tema sõnul tuleb nüüd esmajoones paika panna turismimarsruut, mida järgmisel kohtumisel Peterburis sealsete ettevõtjatega arutatakse. 'Peame omalt poolt asjad joonde ajama piirivalve ja tolliga, samuti teeb muret, kas sadama süvis on piisavalt sügav, et laev saaks sisse tulla.'

Narva-Jõesuu linnapea Rein Annik ütles, et proovireis Peterburist Narva-Jõesuusse on kavas teha juunis.

Möödunud aastal tegi Narva-Jõesuule ettepaneku laevaliini sisseseadmiseks Venemaa kauaaegne suletud mereväelinn Kroonlinn. Mullu suvel pidi toimuma ka proovisõit, ent see jäi ära, sest väikelaev, mis kroonlinlased pidi kohale tooma, oli rikkis ning suuremat laeva poleks Narva-Jõesuu sadam suutnud vastu võtta. See proovisõit on uuesti kavas eeloleval suvel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing