Sillamäe loodab vabatsoonist 3000 uut töökohta

11. aprill 2001, 13:49

Sillamäe linnajuhtide optimistlikumate prognooside kohaselt võib Silmeti juurde rajatud Sillamäe vabatsoon luua Ida-Virumaale 3000 uut töökohta, kuid seda kümne aasta jooksul, kirjutab Põhjarannik.

Valitsus andis teisipäeval loa Sillamäe vabatsooni tegutsemiseks 2011. aasta aprillini.

'Valitsuse seisukoht rahuldab meid, see on parem kui üldse mitte midagi,' ütles Sillamäe linnapea Ain Kiviorg. Tema sõnul annab valitsuse otsus potentsiaalsetele investorile kindluse, et järgmise kümne aasta jooksul on neil võimalik Sillamäel soodsamatel tingimustel tegutseda. Kui Sillamäel valmib ka sadam, võib kogu vabatsoon anda Kivioru sõnul tulevikus tööd kuni 3000 inimesele.

'Aga vabatsooni territooriumil tegutseb juba praegu viisteist ettevõtet, kellel läheb suhteliselt hästi. Nende juba töötavate ettevõtete jaoks avaneb nüüd võimalus oma investeerimispoliitikat paremini planeerida,' lausus Kiviorg.
Vabatsooni idee algatas AS Silmet Grupp, mille juhatuse esimees Tiit Vähi ütles, et otsus tähendab Silmet Grupile stabiilset edasiminekut.Tema sõnul seisneb Eesti unikaalsus tema geograafilises asendis ja väiksuses, mida tuleb ära kasutada. Vähi sõnul tõotab vabatsoonile soodsat tulevikku ka asjaolu, et viimasel ajal on hakanud paranema Eesti-Vene suhted.

Sillamäe vabatsoon loodi valitsuse 1999. aasta jaanuari korraldusega. Nii Silmet Grupp kui ka Sillamäe omavalitsus taotlesid, et valitsus määraks pikemaajalise perioodi tsooni tegutsemiseks, mis annaks investoritele garantiid. Silmet pakkus BNSi teatel tähtajaks 20-36 aastat. Sillamäe volikogu taotluses räägiti 10-15 aasta pikkusest tähtajast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing