GIBBilt võib nõuda Rail Estonia tagatisraha

11. aprill 2001, 07:49

Kuigi erastamisagentuuri (EEA) väitel pole vaja GIBBilt raudtee erastamistehingu luhtumise eest kahjutasu nõuda, saab riik nõustajalt küsida siiski Rail Estonia loobumise leppetrahvi 25 miljonit krooni, kirjutab Postimees.

Teede- ja sideministeeriumi hinnangul on võimalik Briti konsultatsioonifirmalt GIBB välja nõuda pakkujatele kehtestatud 25 miljoni kroonine trahv, mida makstakse juhul, kui võitnud pakkuja loobub Eesti Raudteed erastamast.

Rail Estoniaga on läbirääkimised lõppenud ja EEA neile raudteed ei müü. Samuti võib juhtuda, et Rail Estonial puudub ka tahe või raha leppetrahvi tasumiseks.

Rail Estoniale andis erastamistagatise üks pakkuja omanikke Kingsley Grupp, mille garantiivõimet pidas EEAd nõustanud GIBB piisavaks. Juhul kui Kingsley keeldub maksmast, võib riik esitada nõude GIBBi vastu.

Täna arutab EEA nõukogu Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate erastamise nõustaja GIBBi töö tulemuslikkust. Agentuur on skandaalse erastamise nõustajale maksnud kokku ligikaudu 40 miljonit krooni.

Teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni kinnitusel on GIBBilt võimalik vastavalt lepingule kokku küsida kahjunõudeid üle 50 miljoni krooni, kuid seda juhul, kui erastamistehing ebaõnnestub.

Jürgensoni hinnangul pole praegu veel ühtegi põhjust GIBBilt raha tagasi nõuda ning neid ei saa ka süüdistada selles, et esimeseks tulnud pakkujaga lepingut ei sõlmitud. ?Pakkuja vastutab siiski eelkõige ise enda eest,? märkis Jürgenson esmaspäeval riigikogus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing