Tartu linnavalitsus tellib hulkurite tõrjeks ESSi valve

12. aprill 2001, 08:26

Turvafirma ESS võib hakata Tartu linnale kuuluvaist tühjana seisvaist kortereist hulkureid välja peletama, sest rae hinnangul on turvateenuse ostmine odavam kui kohtult väljatõstmisotsuse nõutamine, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu abilinnapea Margus Hansoni sõnutsi tegi eluruumide haldamise asutus (EHA) pakkumise kutsumata külaliste peletamiseks kolmele turvafirmale. Valmisolekut omavoliliste korterihõivajatega võitlemiseks avaldas Hansoni sõnul vaid ESS Lõuna.

ESS Lõuna kliendihaldur Üllar Liblik kinnitas eile, et firma on valveteenuse pakkumiseks valmis ning tuleval või ületuleval nädalal peaks sõlmitama EHA ja ESS Lõuna raamleping. Ühe korteri valvamise eest küsib ESS kuus 470 krooni, esialgu paigaldab firma oma valveseadmed ligi kümnesse korterisse.

Margus Hansoni väitel on kuus mõne tuhande krooni kulutamine turvateenusele märksa odavam kui taotleda kohtult korterihõivajate väljatõstmist ning maksta kinni nende tekitatud elektri- ja veearved.

Mullu kulus selliste inimeste väljaajamiseks linna kortereist ning nende kommunaalarvete maksmiseks 300 000 krooni, tõdes Hanson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing