Mart Laar raputas endale tuhka pähe

12. aprill 2001, 08:05

Opositsiooni umbusaldamiskatse eile üle elanud peaminister Mart Laar tunnistas riigikogu kõnetoolist valitsuse tehtud mitmeid vigu ja rõhutas poliitiliste jõudude koostöö vajadust, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mitmed hästi mõeldud, kuid ebaõnnestunult realiseeritud otsused ? nagu näiteks reisirongiliikluse korraldamine ? on osutunud tõeliseks regionaalpoliitiliseks veaks,? rääkis Mart Laar. ?Tehtud otsuste tagajärjed on esialgsete ootustega võrreldes tõsisemad, ja vähemasti valitsuses ei tunne selle üle keegi rõõmu.?

Peaministri sõnul püüab valitsus riigikogu kaasabil oma eksimusi parandada. Näiteks on osaliselt kavas taastada katkenud reisirongiliiklus.

Eesti suurimaks probleemiks pidas valitsusjuht tööpuuduse kõrget taset, mida Laarile heitis teravalt ette ka opositsioon.

Peaminister rõhutas korduvalt ka koalitsiooni ja opositsiooni vahelise poliitilise debati vajadust ja kutsus vastasleeri koostööle. ?Põletavate küsimuste lahendamine peaks olema meie ühine ülesanne,? lausus Laar. ?Meil tuleb otsida ühisosa.?

Vaatamata Laari tavatult allaheitlikule meelele ja koostöövalmidusele tabas teda pea nelja tunni vältel opositsioonipoliitikute süüdistuse laviin.

Omapoolse lahingu andsid eile ka valitsusliidu saadikud, kes terve tunni vältel ründasid oma küsimustega enne Laari esinenud Keskfraktsiooni esimeest Toomas Varekit. Isamaaliidu fraktsiooni esimehe Tiit Sinissaare sõnul oli Vareki ettekanne küündimatu, fakte moonutav, lahmiv ja pealiskaudne. Täpselt samade sõnadega iseloomustasid umbusaldajad Mart Laari ja tema valitsemisstiili.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing