Parlamendikomisjon tahab Krossilt vastuseid

12. aprill 2001, 08:11

Presidendi julgeolekunõunikul Eerik-Niiles Krossil, kes julgeolekuhuvidele ja riigisaladusele viidates vaikib põhjustest, miks tema luurekoordinaatorina aitas poolteist aastat tagasi üle Eesti piiri tulla Antonio Angottil, tuleb peagi vastata parlamendikomisjoni küsimustele, kirjutab Postimees.

?Kahtlemata teen ma ettepaneku, et Kross kutsutaks meie komisjoni ette selgitusi andma,? kinnitas Tiit Tammsaar, parlamendi julgeolekuasutuste kontrollkomisjoni liige.

Tammsaar on üks paljudest, kes tahavad teada, miks helistas toonane luurekoordinaator Kross 20. novembril 1999 piirivalveameti peadirektorile ja palus tema abi, et Eestisse pääseks Helsingist lennukiga saabunud Antonio Angotti.

Kross, kes on ka Eesti Raudtee nõukogu liige, teatas üleeile, et Angotti riiki lubamine oli vajalik Eesti julgeolekuasutuste seisukohalt. Sama kinnitab ta tänase Postimehe arvamusküljel, lisades, et see kõik polnud kuidagi seotud Eesti Raudtee erastamisega.

Tammsaarele sellistest selgitustest ei piisa. ?Kross peab vähemalt meie komisjoni seinte vahel välja ütlema, kes ja mis kaalutlustel oli Angotti riikitoomisest huvitatud ning millist kasu see Eesti julgeolekuhuvidele andis,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing