Metsaärimees lasi endale järve kaevata

12. aprill 2001, 08:11

Läänemaa metsaärimehel Margus Tänaval kulus terve talv ja ligikaudu miljon krooni, et rajada oma kodutalu maadele 2,5 meetri sügavune järv, kus lisaks tema perele saab ka kohalik rahvas ujumas käia, kirjutab Postimees.

Risti-Virtsu maantee äärde jääva 4 hektari suuruse maalapi kuivendustöödega eelmisel sügisel alustanud Tänaval on kaheksakujuline kahe saarega järv juba peaaegu valmis.

Üleeile oma 42. sünnipäeva tähistanud taluperemehest ettevõtja rääkis, et veel on jäänud mõnest kohast kaevata, vallid tasa lükata ja haljastada, ning pärast seda on kõik valmis, et suvel saaks 2,5 meetri sügavusse veekogusse hüpata.

Viimased aastad peamiselt metsaäri ajanud, kunagi ehitajana töötanud Tänav tahab järve äärde püsti panna mõned majad, et need hiljem maha müüa.

Kohalik Risti vallavalitsus on Järve-nimelise talukoha peremehe ettevõtmise kahel käel heaks kiitnud, lootes sellest tulu nii valla majanduselule kui turismindusele.

Risti vallavanem Neeme Suur nentis, et vallas polegi korralikku ujumiskohta. Raba keskel asuv järv ja mõned ojad ei kõlba oma asukoha tõttu suplemiseks. Seetõttu on kohalikud elanikud pidanud ujumas käima ligikaudu 30 kilomeetri kaugusel Haapsalus.

Tänav ütles, et kuigi tal kulub järve rajamiseks kokku umbes miljon krooni, ei kannata ta sentigi kahju. Ettevõtlik maaomanik kavatseb kõik 30 000 kantmeetrit välja tõstetud turbasegust mulda maha müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing