Tark & Co teenis raudteega miljoneid

12. aprill 2001, 08:05

Erastamisagentuuri juriidiline nõustaja advokaadibüroo Tark Co on teeninud Eesti Raudtee erastamisega seotud õigusabi eest vähemalt 3,68 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Üldlepingus on kehtestatud tasusummad 1,8 miljonit krooni, mis tuleb Phare rahadest, 100 000 maksti esindamiseks halduskohtus ning 380 000 krooni erastamisest laekuvast rahast,? ütles erastamisagentuuri nõukogu liige Ignar Fjuk. ?Samas on olemas teinegi leping, mille järgi sai advokaadibüroo Tark Co lisaks 1,4 miljonit krooni juriidilise auditi eest, mille sisuga ma tuttav pole.?

Fjuk valmistab järgmiseks erastamisagentuuri nõukogu istungiks ette materjalid, milles süüdistab juriidilist nõustajat ebaprofessionaalsuses ja kahju tekitamises.

?Selle eest peaks nõudma kahjutasu, mille suurust ei oska ma hetkel kommenteerida,? lisas Fjuk.

?Raudtee erastamise juriidiline nõustamine on meie aasta töö ja sellega on tegelnud pidevalt neli-viis inimest. Olen veendunud, et oleme teinud head tööd. Tark Co on puhtalt juriidiline nõustaja ning teinud, mida ülesandeks pandud,? rääkis Tark eile. Targa sõnul on sõlmitud vaid üks leping.

Erastamisagentuuri juhtivspetsialist Katrin Kivi ei soovinud agentuuri töötajana nõustaja tasusid kinnitada ega ümber lükata.

?Leping on konfidentsiaalne ning on selle inimese vastutus, kes on oma suurt suud kasutanud.? Kivi sõnul kasutab agentuur erinevaid finantsallikaid, ka Pharet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing