Läänemaa maavanem kisub laevamonopoli käest võimu

12. aprill 2001, 09:27

Lääne maavanem Jaanus Sahk tahab nõuda Saaremaa Laevakompaniile (SLK) mineva dotatsiooni maavalitsuse käsutusse, et hakata korraldama laevaühendust Vormsiga, kirjutab Lääne Elu.

Sahk tahab uuel eelarveaastal küsida kompanii Vormsi laevaühenduse dotatsiooni maavalitsuse käsutusse.

'Kaalun tõsiselt seda võimalust,' kinnitas ta. 'Kui liinileping võimaldab, küsime dotatsiooni maavalitsusele.'

Seadus kohustab maavalitsust korraldama transporti maakonnas.

SLK ning teede- ja sideministeeriumi vahel 1994 sõlmitud liinilepingu järgi ei saa maavalitsus kontrollida erafirma tegevust, väitis Sahk.

'Kes kutsub SLK korrale, kui too ei täida liinilepingut? Kui tehniliselt on võimalik tuua liinile väiksem laev, peab keegi ütlema, et seda tuleb teha,' ütles Sahk. 'Loodan, et need sammud distsiplineerivad laevakompaniid ja sunnivad neid mõtlema, et ka Vormsis elavad inimesed.'

Kui dotatsioon on uuest eelarveaastast Lääne maavalitsuse käsutuses, võib maavalitsus tellida reisid kas SLKlt või mõnelt teiselt firmalt.

Saaremaa Laevakompanii Põhjaliinide direktor Aidar Lees-Leesmaa on varem Lääne Elule öelnud, et kompanii on kaalunud Vormsi liinile väiksema laeva ostmist, et pidada saarega ühendust ajal, mil veeseis ei luba parvlaeval sõita. SLK-l ei ole aga raha sobivat alust soetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing