EP: Tulviste tõuseb Savi kõrvale

16. aprill 2001, 08:25

Peeter Tulviste napp võit Tunne Kelami üle Isamaaliidu presidendikandidaatide duellis toob seni nii rahva kui võimalike valijameeste seas suurt edu nautinud Reformierakonna presidendikandidaadile Toomas Savile tõsise konkurendi, kirjutab Eesti Päevaleht tänases jutkirjas.

Samuti aitab rahva seas üha rohkem populaarsust koguva Tulviste võit parandada Isamaaliidu viimasel ajal muidu närtsima kippuvat mainet.

Tulviste võit näitas, et Isamaaliit ei ole siiski ainult Mart Laari, Toivo Jürgensoni ja Jüri Mõisa partei, vaid et erakonna vahetusmängijate pingilt võib vajadusel tõusta ka teisi tugevaid tegijaid.

Isamaaliidule oli Tulviste võitu hädasti vaja, kuivõrd Kelami võit toonuks kaasa Tulvistesse märksa soodsamalt suhtunud avalikkuse pahameele ja langetanuks ilmselt Isamaaliidu niigi madalat toetust (9% viimastes uuringutes) veelgi.

Tulviste võit sunnib nüüd ka Reformierakonda oma strateegiat ümber vaatama, kuna Tulviste on Toomas Savile märksa vintskem vastane kui Kelam. Sugugi väheoluline pole ka see, mida teevad Mõõdukad, kelle ammu väljahõigatud presidendikandidaat Andres Tarand näitab selgeid väsimusemärke.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing