Nasdaq sööstis eelmise nädalaga 14 protsenti kõrgemale

Peeter Koppel 16. aprill 2001, 10:30

Aasta sega selges langustrendis olnud Nasdaq suutis pühade-eelsel neli päeva kestnud kauplemisperioodil teha jõulise hüppe ülespoole.

Nasdaqi neli päeva järjest kestnud tõus on esimene omalaadne pärast eelmise aasta augusti algust ning viis indeksi psühholoogiliselt olulise 2000 punkti taseme lähedale.

Nädala viimane ehk neljapäevane kauplemispäev algas siiski negatiivsete meeleoludega, mille põhjustasid tarbimise vähenemist näidanud märtsi jaekaubandusnäitajad ja tootjahinnaindeks.

Lisaks sellele vähenes järsult ka tarbijausaldus, kuna jätkuvad uudised töökohtade vähendamisest on ameeriklased muutnud oma tuleviku suhtes senisest pessimistlikumaks. Kõigest sellest piisas, et viia Nasdaqi üldindeks neljapäeval pärast kolme järjestikkust tõusu esialgu miinusesse. Kauplemise edenedes asus aga turg taas jõuliselt üles rühkima ning <a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>indeks</a> suutis lõpetada 3,29 protsenti kõrgemal 1961, 43 punktil.

Optimismilaine üheks suurimaks põhjuseks oli see, et võrguseadmete tootja Juniper Networks <GR#US.JNPR> suutis oma esimese kvartali kasumiprognoosiga sammu pidada ning kvartalikasum 7kordseks kasvatada. Juniper suutis teenida 25 senti aktsia kohta, kuid oli siiski sunnitud oma teise kvartali ja terve majandusaasta kasumiprognoosi koomale tõmbama.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine lõpetas 1,13 protsendi võrra kõrgemal 10 126,94 punkti tasemel.

Analüütikute hinnangul on turg jõudnud staadiumisse, kus siiski veel täielikult ei usuta langustrendi murdumisse, kuid hirmu tõttu hinnarallist maha jääda on asutud positsioone sisse võtma. Lisaks sellele oodatakse ka intresside edasist alandamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing