Endla vana teatrimaja teeb läbi uuenduskuuri

16. aprill 2001, 08:24

Endla teatri juurdeehitusega lisanduvad Pärnusse kaasaegne, igapidi ümberpaigutatav teatrisaal ja terrassiga teatrikohvik, kirjutab Pärnu Postimees.

Maja parempoolsesse tiiba, kus on paekivist terrass, kerkivad 12meetri kõrgune väljast musta läbipaistmatu klaasiga kaetud black box ehk eksperimentaallava ja kahekorruseline kohvik. Majatiiva esiküljed saavad majas asuva Hansapanga kontoriga sarnase välisilme.

Lükatavate seinte ja tõstetavate istmetega black box saal lubab mängida etendusi ruumi igas suunas. Dekoratsioone võib paigaldada ja näitlejad saavad liikuda nii põrandal, seintel kui laes, kinnitas Endla pealavastaja Raivo Trass. Üheksa meetri kõrgusesse ruumi tuleb kolme seina rõduring, kus vajadusel võib käia näitemäng või istuda publik. Saalis on 200 kohta.

Pärnu saab kaasaegse tehnikaga kammersaali, kuhu võib kutsuda välistruppegi, lisas Trass.

Uut korpust ühendab praeguse majaga lift, millega pääsevad teatrisse ka puuetega inimesed. Kohvikusse saab fuajeest ja teise korruse teatrisaalidest. Terrass avaneb vaatega keskväljakule. Teatri juurdeehituse projekteerib ja sisekujunduse teeb arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal.

Endla teater mängib oma majas 5. maini, mil teatrimaja hüvastijätupeol müüakse tükkide kaupa maha väikse saali parkett. Uuendatud teatrimaja preaks uksed avama detsembri alguses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing