Tuhanded inimesed hakkavad loomi lugema

17. aprill 2001, 08:01

Statistikaamet viib suvel üle kolme tuhande inimese osavõtul läbi põllumajandusloenduse, mille tulemusena peaks muu hulgas selguma erinevate kariloomade ja -lindude hulk Eestis, kirjutab Eesti Päevaleht.

Taasiseseisvunud Eesti esimese põllumajandusloenduse eesmärk on koguda andmeid põllumajanduslike majapidamiste ja kodumajapidamiste majandustegevuse kohta. Loenduse tulemusena peaksid selguma täpsed andmed riigi põllumajanduse kohta, alates majapidamiste ja farmide arvust kuni kariloomade ja -lindude ning viljapuude täpse arvuni.

Põllumajandusministeeriumi põllumajanduse informatsiooni ja tulupoliitika büroo peaspetsialisti Urve Valdmaa sõnul valitseb hetkel olukord, kus põllumajanduse kohta puuduvad tõesed andmed.

Statistikaameti pressiesindaja Heikki Kirotari sõnul ei karda statistikaamet, et põllumajandusloenduse läbiviimiseks vajalikke enam kui 3000 inimest kokku ei saada, kuna rahvaloenduse kogemus näitas, et soovijaid on rohkesti. ?Tõenäoliselt tuleb soovijaid rohkem kokku, kui tegelikult vaja läheb,? sõnas Kirotar.

Kokku kavatseb statistikaamet loenduse läbiviimiseks palgata 47 ringkonnajuhatajat, 86 ringkonnajuhatajate asetäitjat, üle 500 loendajate juhendajat ning ligi 2500 loendajat. Loendustöötajate palgad jäävad 4000 ja 5060 krooni vahele.

Põllumajandusloenduse läbiviimiseks selle aasta riigieelarvest ette nähtud 46 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing