Saksa turistidele on reisimotiiviks Eesti loodus

17. aprill 2001, 10:53

Eesti Turismiagentuuri korraldatud Hamburgi turismimessi külastajate küsitlus kinnitas veelkord, et Saksa turistide peamiseks reisimotiiviks on Eesti loodus, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse PR-juht Aili Ohlau

Messi raames läbiviidud küsitluse eemärgiks oli uurida Balti riikide, sealhulgas Eesti mainet Saksamaal ja sakslaste huvi Eestisse reisimise vastu.

Eestiga seonduvate peamiste märksõnadena nimetas 45% küsitlusele vastanuist loodusega seotud märksõnu (ilus loodus või maastik, metsad, järved, looduskaitsealad, saared). Arvukalt mainiti merega seotud märksõnu nagu Läänemeri (26% vastanutest) ja Eesti ilusad liivarannad (8% vastanutest).

77% vastanutele pakuks edaspidi reisisihina huvi Balti riikide piirkond tervikuna, 20% huvitub eriti Eestist, 7% Lätist ja 5% Leedust.

Lätist ja Leedust suurem huvi Eesti vastu on osaliselt seletatav sellega, et vastanute vahel loositi välja reis Eestisse, märgib Ohlau. Huvi eelkõige ühte Balti riiki reisimise vastu on suurem ka neil, kellel on selles riigis sugulasi või tuttavaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing