Haigekassa hakkab kontrollima perearstide tööd

17. aprill 2001, 08:06

Perearstid nõustuvad haigekassa plaaniga kontrollida nende igapäevast tööd, kuid ei pea mõistlikuks eksinud tohtrite nimede avalikustamist internetis, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kontrolli eesmärgiks on saada perearstidelt tagasisidet pearaha kasutamise kohta: kas palgad ja osalised uuringud, milleks pearaha kasutatakse, on proportsioonis,? ütles haigekassa pressiesindaja Kaidi Tingas. ?Praegu kontrollitakse ka perearstide tööd, kuid ühtset metoodikat pole välja töötatud.?

Eksinud arstide nimede avalikustamine internetis on Tingase sõnul üks võimalustest. ?Selline idee on, kuid peab veel vaagima avalikustamise mõttekust. Tegelikult peaks avalik olema kõigi tervishoiuteenuseid osutavate asutuste kvaliteedi tagamine haigekassa poolt kindlustatute jaoks,? nentis Tingas.

OÜ Ädala perearstikeskuse arsti Pille Ööpiku sõnul on hea, kui haigekassa arstide tööd kontrollib, kuid ei pea vajalikuks eksinute üles panemist internetti. ?On loomulik, et haigekassa tahab kontrolli omada raha üle, mida ta välja annab, kuid kuna arstid müüvad oma usaldusväärsust, siis inimliku eksimusega võivad nad kaotada patsiente,? ütles Ööpik.

Samuti rõhutas Ööpik kasvavat usaldamatust haigekassa ja arstide vahel, mis annab trumbid rahavõimu omajale ehk haigekassale. ?Paha on see, et kui ikka on antud otsene ülesanne vigu otsida, siis need ka leitakse,? märkis Ööpik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing