Nehatu kiirtoidukiosk pidurdab Viru platsi täisehitamist

17. aprill 2001, 08:20

Ligi 700 miljonit krooni maksma minevat Viru väljaku täisehitamist ja selle müümist takistab platsi keskel asuv endine taksode dispet?erpunkt, mille omaniku 3,8 miljoni kroonist hüvitusnõuet on linn üle kuu aja poole madalamaks üritanud kiskuda, kirjutab Postimees.

Tallinna abilinnapea Heiki Kivimaa ütles eile, et enne Viru väljaku müümist peab linn praegu Nehatu kiirtoidukohana ja alkoholipoena tuntud ehitise omanikuga kokku leppima kompensatsiooni suuruses.

Kivimaa sõnul ei kavatse linn lammutamisele mineva ehitise eest omanikule KC Grupile maksta 3,8 miljonit krooni.

?Me tahame hüvitises veel sel nädalal kokku leppida ja loodetavasti on see oluliselt madalam summa,? lausus ta. Kivimaa ei soostunud täpsustama linna pakutava hüvitise suurust.

Elamumajandusameti müügi- ja hankeosakonna juhataja Udo Klopets ütles, et väljaku müük on kompensatsioonivaidluse tõttu veninud üle kuu ning linn tahab KC Grupile valurahaks maksta alla kahe miljoni krooni.

?Kui kokkulepet ei saavutata, siis on ainuke võimalus kohtusse minna, kuid see on aastatepikkune protsess ning linna huvi on väljak hoonestada võimalikult kiiresti,? lausus Klopets.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing