Riigikogu kiitis heaks presidendi töökorra seaduse

17. aprill 2001, 12:37

Riigikogu võttis 83 poolthäälega vastu Vabariigi Presidendi töökorra seaduse. Seaduse vastu hääletas 1 ning erapooletuks jäi 3 riigikogu liiget.

Seadus sätestab presidendi põhiseadusest tulenevate volituste tekkimise ja lõppemise ning ametiülesannete täitmise korra, samuti toimingute korra Vabariigi Presidendi ajutise ning kestva võimetuse korral täita oma ülesandeid.

Seaduse kohaselt peab Vabariigi President 30 tööpäeva jooksul alates vastava ettepaneku saamisest nimetama ametisse või vabastama ametist Eesti Panga presidendi, Kaitsejõudude Peastaabi ülema, Kaitseliidu ülema, väeliikide ülemad ja kaitseväe juhataja ning kohtunikud. President võib eelpool nimetatud ametitesse esitatud isikuid nimetamast keelduda, kui see on vastuolus seadustega või riigi huvidega.

Presidendi ametipalga koefitsiendiks kehtestati 7, samuti on presidendil õigus pärast ametivolituste lõppemist saada oma käsutusse nõunik ja sekretär, kes on Vabariigi Presidendi Kantselei teenistujad. Seadus kehtestab ka Vabariigi Presidendi Kantselei ülesanded ja struktuuri, kantselei direktori ametisse nimetamise korra ning reguleerib kantselei põhimääruse kinnitamise korda.

Vabariigi Presidendi töökorra seadus jõustub selle aasta 1. septembrist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing