Börsiülevaade: kohalik börs välisturgude nõrkusest kergelt haavatud

17. aprill 2001, 15:23

Kui veel mõned päevad tagasi hoidsid börsipäeva käivet suuremad investorid plokktehingute näol, siis tänane börsipäev jäi peaasjalikult väikeinvestorite kanda.

Kõige ilmekamalt illustreeris tänast börsipäeva Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiate käive, mis ei küündinud esimest korda pärast eelmise aasta 12 detsembrit miljoni krooninigi. Aktsiahind odavnes päevaga 0,9%, taandudes 136,50 kroonini.

Kuna pühadejärgne meeleolu on pärast Cicso kasumihoitusi ja Inteli väljavaadete kärpimist negatiivsemaks kiskunud, on loomulik, et suured investorid jälgivad enam närviliseks muutunud suuri välisturge, kui peatuvad Soome lahe lõunakaldal.

Tänu suurele väikeinvestorite huvile Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu aga ei saanud õnneks kannatada börsitehingute arv, mis küündis igati korraliku 117 tehinguni. Eesti Telekomi aktsia sai tehnoloogiasektori nõrgenemisega ka kõige enam kannatada, odavnedes 2,1%, 70,50 kroonini.

Eile Tallinna börsi juhatuse poolt alandatud miinimum kauplemiskogused vähem likviidsete aktsiate osas leidsid täna mitmete firmade aktsiate puhul rakendamist.
Kui eile kasutati vähendatud kauplemiskogusega kauplemist Farmaatsiatehase aktsia osas, siis täna lisandusid näiteks Baltika, Tallinna Kaubamaja, Estiko.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing