Tartu autol lootus vara pankrotipessa tagasi saada

18. aprill 2001, 15:32

Tartu linnakohus lükkas täna edasi pankrotistunud transpordifirma ASi Tartu Auto vara tagasivõitmise hagi arutelu, sest vara müügiskeemides osalenud firmad ja isikud on hagejaga saavutamas kohtuvälist kokkulepet, ütles Tartu Auto pankrotihaldur Siim Nõmmoja.

Nõmmoja sõnul on läbirääkimistesse tulnud positiivne nihe pärast seda, kui Tartu Auto hoonete ühe müügiskeemi lõpplüli OÜ Selvecor omanikeringis oli muudatus. ?Varem oli teine pool väga jäik,? rääkis Nõmmoja. ?Neile tähendas ju iga venitatud päev renditulu.? Nõmmoja pidas reaalseks, et kohtuväline kokkulepe saavutatakse enne järgmist kohtuistungit ehk enne 7. maid.

Selvecori endine juhatuse liige oli rallisõitja Markko Märtin. Kuna Märtin on suurema osa ajast Eestist ära, volitas ta Selvecori esindama ASi Liikor nõukogu esimeest Toivo Kabaneni.

Selvecori uus juhatuse liige, OÜ Best Petrol tegevjuht Herni Soosaar keeldus kommenteerimast, kas Markko Märtin on talle müünud kõik Selvecori aktsiad või ainult osa aktsiatest.

Tartu Auto nõuab tagasi ettevõtte pankrotiprotsessi eel ja järel välja kanditud hooneid. Siim Nõmmoja hinnangul on kolme erinevat müügiskeemi kasutades välja kanditud vara üle nelja miljoni krooni ees.

Tartu linnakohus kuulutas Tartu Auto pankroti välja 1999. aasta septembris. Nõudeid on Tartu Auto vastu esitatud 5,7 miljoni krooni eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing