Börsiülevaade: aktsiaturu põhja otsides

18. aprill 2001, 08:44

Vaatamata investoritele algselt hirmu teinud Cicso kasumihoiatusele ja ettevõtte manitsustele, et jahtunud majandusolukord on pannud firma kasvule piirid peale, jäi USA aktsiaturg kuni eilsete sulgemisminutiteni küllalt tugevaks. Põhuseks võib tuua eile välja tulnud riigi majandusnäitajad. Ühendriikide 0,1%ne märsikuu tarbijahinnaindeksi tõus näitas investoritele, et inflatsioon püsib riigis kontrolli all ning enne 15 mai vabaturu komitee istungit intresse tõenäoliselt ei kärbita. Peale selle ärgitavad pidevalt investorite meeli kordades odavnenud aktsiahinnad ja lootus, et põhi on selleks korraks ehk juba ära katsutud.

Eile õhtune stsenaarium välisturgudel peaks julgust ja tuge pakkuma täna ka kohalikule börsile, mis eile eesotsas Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiaga jõudis hakata juba kerget kaotusekibedust tundma.

Kui veel mõned päevad tagasi hoidsid börsipäeva käivet üleval suuremad investorid plokktehingute näol, siis eilne börsipäev jäi peaasjalikult kohalike väikeinvestorite kanda.
Kõige ilmekamalt illustreeris teisipäevast börsipäeva Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiate käive, mis ei küündinud esimest korda pärast eelmise aasta 12 detsembrit ühe miljoni krooninigi.
Aktsiahind odavnes peamiselt aktsiate hinnanoteeringute vahe tõttu päevaga 0,9%, taandudes 136,50 kroonini.

Eesti Telekomi aktsia sai eile päeval toimunud tehnoloogiasektori nõrgenemisega kõige enam kannatada, odavnedes päevaga 2,1%, 70,50 kroonini.
Seevastu väikeinvestorite mõõdukalt tugev kauplemishuvi telekomifirma aktsiaga hoidis üleval börsi aktiivsust, mis aitas börsitehingute arvu viia esmaspäevaselt 82 tehingult eile 117 tehinguni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing