Kontoripindade vakantsus Tallinnas suureneb

18. aprill 2001, 15:54

Pärast aastat 1998, mil kontoripindade vakantsus Tallinnas jõudis 30 protsendini, on see arv pärast vahepealset langust taas tõusuteel.

Kui eelmisel aastal oli vakantsete kontoripindade protsent Tallinnas 10, siis selleks aastaks prognoosib Kinnisvaraekspert 15-protsendist vakantsi.

Kinnisvaraeksperdi analüütiku Veronika Ilsjani hinnangul on tegemist pindade ülepakkumisega. 'Kui nõudlus ja pakkumine on tasakaalus, ühtib tegelik vakantsus normaalsega ehk 3?5 protsendiga,' ütles ta. 'Rohkem kui 10 protsendise vakantsuse puhul on tegemist aga kõrget ülepakkumist ja turu kuumenemist.'

Kontoripindade turu eelmine ülekuumenemine oli aastatel 1997?1998, sellele järgnesid mõõn ja stabiliseerumine. Kinnisvaraeksperdi Tambet Tiitsu hinnangul tõusis vakantsus toona 30 protsendini ja rendihinnad langesid kuni 40%.

Samas on Ilsjani sõnul raske tõmmata piiri vakantsete ja ebaefektiivselt kasutatavate pindade vahel, samuti raskendab hinnangu andmist vakantsete pindade osakaalule ettevõtete sage ümberpaiknemine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing