Börsiülevaade: Intel aitas Eesti Telekomi aktsial üles rallida

18. aprill 2001, 15:35

Tehnoloogiagigant Inteli esimese kvartali loodetust veidi parem kasum vallandas täna eesotsas Euroopa tehnoloogiasektori aktsiatega kiire tõusu, mille mõjust ei jäänud kõrvale ka Tallinna börs.

Kuigi USA tehnoloogiasektori firmad saavad vaid napilt täis prognoositud majandusnumbreid, mida nad on viimaste kuude jooksul jõudnud pidevalt kärpida, levib investorite seas arvamus, et aktsiad on põhja ületanud ja kõik halb on aktsiasse jõutud arvestada.

Päevaga 4,3%se tõusu läbinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia tõusis täna 73,50 kroonini ehk kõrgemaina tasemeni peale veebruarikuu lõppu.
Lisaks tehnoloogiasektorist indu saanud investoritele ootavad Eesti Telekomi aktsionärid ka head uudist dividendide maksmise osas, mis võiks tulla 6 krooni ringi aktsia kohta.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia oli täna üks mannetumaid, liikudes üles vaid 0,4% tasemeni 137 krooni. Viimaste päevadega on ära kukkunud ka Hansapanga aktsia käive, jäädes täna alla näitaks Normale.

Märksa paremini läkski homme oma esimese kvartali tulemused avaldaval ohutusrihmade tootjal Normal <GR#EE.NORMA>, mille aktsia rühkis üles 2,8% tasemeni 51,40 kroonil.

Tublilt esines ka Saku Õlletehase <GR#EE.SAKU> aktsia, tugevnedes 3,9% ja tõustes peaaegu kõigi aegade rekordtasemeni 67,50 kroonil. Saku aktsia tõusu ja suurenenud käibe taga oli peaasjalikult see, et täna sulgus aktsionäride nimekiri, kes saavad ettevõttelt 5 krooni aktsia kohta dividende.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing