Mart Siimann loob uut parteid

18. aprill 2001, 08:07

Ekspeaministri ja riigikogu Koonderakonna fraktsiooni esimehe Mart Siimanni eestvedamisel moodustatakse mai lõpus üle-eestiline poliitiline ühendus, mis mõne aja pärast võib muutuda ka erakonnaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vaatamata sellele, et võim on rahvale võõraks muutunud, on Siimanni sõnul Eestis palju inimesi, kes pole end parteiliselt määratlenud, kuid kes mingil moel on poliitikaga kohalike omavalitsuste kaudu seotud ja kes tahaksid oma poliitilisi seisukohti kujundada.

?Jutt uuest erakonnast on esialgu liialdatud, praegu mõeldakse sellele, kas mitte lähitulevikus moodustada üle-eestiline oma struktuuriga poliitiline ühendus. Vastavalt sellele, millist toetust see ühendus saab, tegutsetakse edasi,? selgitas uue poliitilise ühenduse eestvedaja Siimann.

Erinevad klubid ja ühendused tegutsevad kaheksas maakonnas alates aastavahetusest, mais peaksid need olema juba igas maakonnas. Kuigi mõnes klubis on juba arutatud ka loodava üle-Eestilise ühenduse erakonnastumist, ei soovita Siimanni sõnul sellega siiski kiirustada.

Erinevad klubid moodustavad programmi ning on heaks kiitnud moto ?Mõistuse ja südamega?, ühenduse nimi pole veel otsustatud.

Loodava üle-Eestilise ühenduse kohalikud osakonnad kavatsevad kandideerida ka kohalikel valimistel. Osalemine vähem kui kahe aasta pärast toimuvatel riigikogu valimistel sõltub sellest, kas muututakse erakonnaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing