Vilba andis pojale parkimisloa põhjuseta

19. aprill 2001, 08:13

Tallinna linnavalitsuse sisejuurdluse kohaselt taotles abilinnapea Priit Vilba ise oma poja Taneli firmale koostööpartneri sildi all tasuta parkimise loa, kuigi firma ei osutanud linnale mingisugust teenust, kirjutab Postimees.

Tallinna sisekontrolöri Kaida Kauleri juurdluse tulemuste järgi pöördus Vilba 29. jaanuaril sooduslubasid väljastava komisjoni protokollija poole poja firmale M.O.B. Konsultatsioonide OÜ kaardi väljastamiseks, sest firma on linna koostööpartner.

Samal päeval taotles ka säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Toomas Tauts komisjonilt M.O.B. Konsultatsioonidele tasuta parkimise võimaldamist nõustamise perioodil.
Vilba juhitud komisjon andis M.O.B.ile soodusloa 22. veebruaril, seejuures ei selgu otsusest, kui pikaks ajaks luba firmale anti.

Tanel Vilba on Postimehele öelnud, et tasuta soodusluba taotles neile konsultatsioonifirma Eke Ariko, kes nõustas samal ajal tema isa alluvuses olnud ametite ühendamist. Ka Priit Vilba on Postimehele öelnud, et soodusluba tema poja firmale taotles Eke Ariko.

Sisejuurdluse käigus ei selgunud, et linn oleks M.O.B.ilt otse või Eke Ariko kaudu tellinud nõustamist või Vilba poja firma näol oleks muul viisil tegu linna koostööpartneriga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing