Reformierakond ootab Vilba lahkumisavaldust

19. aprill 2001, 08:10

Tallinna volikogu esimees Rein Voog ei suutnud eile hajutada Reformierakonna juhatuse liikmete pessimismi, et Isamaaliiduga puhkenud võimutüli pealinnas võib jätkuda, kirjutab Postimees.

Tallinna linnapea Jüri Mõisa positsioon parteimaastikul tugevnes tuntavalt laupäeval, kui Isamaaliidu suurkogu valis ta erakonna juhatusse. Reformierakonna juhtpoliitikud nendivad nüüd, et pinged näiteks Voogi-Mõisa või Vilba-Mõisa vahel ei ole üksikute persoonide läbisaamise, vaid kahe erakonna suhete küsimus.

Reformierakonna parlamendipoliitik Andres Lipstok ei julgenud eile õhtul ennustada, et pealinna võimuliidu sisetülide aeg on selleks korraks läbi. ?Oli igasuguseid arvamusi,? kommenteeris ta juhatuse istungit.

Voog võttis aga omaks, et erakonna juhatuses olid jutuks ka Tallinna abilinnapea Priit Vilba ja temaga seotud probleemid. ?Kui antakse ülevaade olukorrast, räägitakse ka persoonidest, kes määravad poliitikat linnas,? ütles Voog.

Postimehe andmeil jäi Reformierakonna juhatuses kõlama arvamus, et parim lahendus oleks Vilba enda lahkumisavaldus. ?Juhatus ei võtnud seisukohta, see on Vilba enda küsimus,? tunnistas seda kaudselt ka Voog.

Mõis nõudis hiljuti Vilba kiiret lahkumist, kuid soostus seejärel Reformierakonna pakutud ajapikendusega, mille jooksul võiks Vilba ise lahkumisavalduse kirjutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing