Seadus käsib omanikul elektrisüsteemi kontrollida

19. aprill 2001, 08:47

Elektriohutusseadus kohustab rohkem kui kahe korteriga elamute omanikke laskma 2001. aasta alguseks oma maja elektrisüsteemi korrasoleku üle kontrollida. Korteriomanikel on selle töö tegemiseks aega 2003. aasta alguseni, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kõik korteri- ja majaomanikud peavad varem või hiljem kutsuma elektrikontrollispetsialisti. Sellest ei pääse keegi,? kinnitab elektrikontrollikeskuse (EKK) peainspektor Tõnis Mägi. ?Eesmärk on Eestis elektripaigaldised lõpuks korda saada.?

Juba selle aasta alguseks pidid elektrisüsteemi korrasoleku laskma üle kontrollida kõrgema ohuga elektripaigaldiste valdajad - kahe- ja enamakorteriliste elamute, tööstushoonete, aga ka suurema elektritarbimisega eramute omanikud - kõik, kelle hoone peakaitsme voolutugevus ületab 35 amprit.

Väiksema ohuga elektripaigaldiste valdajatel ehk korteri või alla 35amprise peakaitsmega eramu omanikel on selle töö tellimiseks aega 1. jaanuarini 2003.

Kontrollimiseks tuleb esitada EKKle kirjalik tellimus. Vajaliku blanketi võib keskus saata ka elektronposti või faksiga.

Kontrollimisel vaadatakse üle terve elektrisüsteem peakaitsmetest kuni viimase kui pistikupesani. Ülevaatuse hind sõltub maja ja selle elektrisüsteemi, aga ka vajalike dokumentide seisukorrast ning sellestki, millal viimati majas mõõtmisi tehtud on.

EKK andmeil maksab näiteks Nõmmel asuva nelja korteriga eestiaegse maja kontrollimine 1000-1500 krooni, 68 korteriga Mustamäe paneelmaja ülevaatus aga umbes 2000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing