Tartust tahetakse laevaga Võrtsjärve poole sõita

19. aprill 2001, 10:11

Emajõel ja Peipsil laevareise korraldav OÜ Laevatöö uurib võimalusi Tartust ka Võrtsjärve poole laevaliiklust käima panna, kirjutab Sakala.

Firmajuht Ain Adamson oli plaanide selgitamisel ettevaatlik. 'See kõik on alles idee tasemel,' ütles ta.

Firma on prooviks teinud sõite Emajõge pidi ülesvoolu ja kavatseb nüüd uurida, millised on seal sildumiskohad ning kas sõitmise vastu üldse huvi ongi.

'Meil on 77kohaline mootorlaev Pegasus, mis saaks jõel sõita,' rääkis firmajuht. Ta ei soostunud siiski ütlema, kas laev ka Jõesuusse või isegi Võrtsjärvele jõudma peaks.

Adamson lisas, et praegu on laevad remondis ja liiklus algab aprilli lõpus. Lisaks kohalikele reisidele ootab laevafirma aega, mil Eesti ja Venemaa lepivad kokku Tartu?Pihkva laevaliikluse taastamises. Proovisõit tiiburlaevaga Polaris on sinna juba tehtud.

Kauaaegse kalakaitseinspektori Guido Kapi sõnul lõppes laevaliiklus Võrtsjärvel 1980. aastate keskel. 'Suviti seisis laev Oius, võttis sealt sõitjad peale ning peatus Tondisaarel, Pikasillas ja limnoloogiajaama juures. Mõnikord randuti ka Kivilõppe kanalis ja sõideti Õhne jõel,' meenutas Kapp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing