Sauga saeveskist tuli esimene toodang

19. aprill 2001, 09:13

Saugasse ehitatud lehtpuusaeveskis on seadmete häälestamise käigus valminud esimesed lepapuust kaubaaluste prussid, mis üleeile tellijale teele lähetati, kirjutab Pärnu Postimees.

?Saeliin on meil juba töökorras, ehkki vajab täistuuridel käivitamiseks veel lihvi,? ütles Sauga saeveski tegevdirektor Alari Roosi, kui esimese toodangu autole laadimist jälgis.

Mõnda aega töötab Saugas ka palgisorteerimisliin, mille laoplatsil on saeveskile loodud kuuajaline toorainevaru.

Sauga saeveskis on praegu, mil seadmete häälestamine käib ühes vahetuses, tööl 25 inimest. Esialgse väljaõppe said töötajad Soomes. Kui augustis kahe vahetusega saagimiseks läheb, kasvab töötajate arv 16 inimese võrra.

Aasta lõpuks tahetakse valmis saada 40 000 tihumeetrit saematerjali, täisvõimsusel hakkab saeveskist tulema 80 000 tihumeetrit saematerjali aastas.

Kaubaaluseid hakkab saeveski müüma ennekõike Lõuna-Euroopa riikidesse nagu Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Portugal, toodangu sihtmaad on ka Inglismaa, Belgia ja Holland. Kuivatatud materjali saavad eelkõige Inglismaa ja Prantsusmaa.

?Otsime, kuidas kasutada lepajäätmeid,? rääkis Roosi. Kui männi- ja kasehake on tselluloositööstuses nõutud tehnoloogiline toore, mille eest makstakse head hinda, siis lepahaket pole seni sel eesmärgil kasutatud. ?Saatsime lepahakke testimisele, aga tulemusi pole veel teada,? nentis Roosi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing