Vichmanniga seotud firma võttis Pärnu linnalt soodsa kinnistu

19. aprill 2001, 09:17

Kohtus Hansapanga seljatanud Hoiupanga endise juristi Marcel Vichmanni abikaasa juhitav firma tegi Pärnu linnale ninanipsu, mille väärtus võib ulatuda viie kuni kümne miljoni kroonini, kirjutab Pärnu Postimees.

Tallinna firma Balterex Oil AS, mille juhatusse kuulub Monica Vichmann, ostis möödunud aasta oktoobris ühe miljoni krooni eest Pärnu rannas asuva endise ööklubi Las Vegas hoone.

Eesti ametiühingute keskliidule kuulunud nõukogudeaegse lagunenud kliimapaviljoni väärtus on tühine, kuid hoonet ümbritsev 11 759ruutmeetrine maatükk võib nimetuks jääda soovinud kinnisvaraeksperdi hinnangul maksta müügihinnast kuni kümme korda rohkem.

Et ostu-müügihind oli liiga madal ja hoone edasimüügist võib vahelt teenida, mõistis ka Pärnu linnavalitsuse linnavarakomisjon, mis soovitas linnavalitusel kasutada omavalitsustele antud ostueesõigust.

Pärnu linnapea Einar Keldri avalduse alusel teatati Balterex Oilile, et linn kasutab ostueesõigust ja firma esindaja kutsuti linnavalitsuse majandusosakonda dokumente korda ajama.

Balterex Oil ei tulnud linnavalitsusse ostu ümber vormistama, vaid andis asja hoopis kohtusse. Balterex Oili advokaadi hinnangul ei anna seadus linnapeale õigust otsustada, kas linn kasutab hoone ostueesõigust.

Otsustama oleks pidanud linnavalitsus, kuid Balterex Oili andmeil tegutses linnapea linnavalitsuse otsuseta. Pealegi oleks linnal olnud õigus kasutada hoone ostueesõigust vaid siis, kui Las Vegases oleks vähemalt aasta enne müümist töötanud sotsiaalasutus.

Balterex Oili juhatuse liige Jaanus Paas ütles, et esialgu on firmal kavas Las Vegase hoone renoveerida ja asutada sinna väike tervisekeskus. Hiljem tahetakse hoone lammutada ja ehitada suur tervisekeskus.

Balterex Oili jaoks on probleem selles, et hoone on kinnistamata ja krundi suurus võib peale kinnistamist muutuda. Detailplaneering näeb ette hoone lammutamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing