Börsiülevaade: eufooria mõjutas vaid Eesti Telekomi

19. aprill 2001, 14:41

USA Keskpanga ootamatust intressikärpest tekkinud eufooria vallandas välisturgude tugeva ralli kõrval veidi optimismi vaid Eesti Telekomi aktsias, mis kerkis täna 75 kroonini.

Päevaga 2% üles rühkinud telekomisektori aktsia on viimase kahe nädalaga jõudnud kosuda juba 15,8%.
Investorite huvitatust Telekomi aktsia vastu tõestas ilmekalt fakt, et väärtpaberiga jõuti päeva jooksul teha 159 börsitehingust 82 tehingut.

Börsisüsteemi kogukäive oli veidi üle veerandsaja krooni. Sellest suure osa andis plokktehing Pro Kapitali <GR#EE.PRO> aktsiaga, milles vahetas omanikku 269 000 aktsiat koguhinnas 11,6 mln krooni. Plokktehing tehti 43 krooni pealt, mis ilmselgelt viitab rohkem müügi- kui ostuhuvile.

Täna oma esimese kvartali majandustulemused avaldanud Norma <GR#EE.NORMA> aktsia reageeris tulemustele 1,2% langusega tasemeni 50,80 krooni.
Viimastel päevadel heade majandustulemuste ootuses üles rühkinud aktsia võis langusesse pöörata seetõttu, et tulemused ei üllatanud investoreid eriti millegagi.

Kuigi ettevõtte kvartali tulemus oli veidi parem prognoositust, tõstis kasumit erakorraline finantstulu ja äritulu, mis ei võinud investoritele eriti meele järgi olla. Samuti jäi ettevõtte käive veidi alla prognoositule.

Välja surnud Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia püsis täna liikumatuna, tõustes vaid ostu- ja müüginoteeringute vahe võrra, tasemeni 137,75 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing